Działania

Podsumowanie działań ,,Wszystkich Świętych 2022”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie podsumowali tegoroczną akcję „Wszystkich Świętych 2022”. Podobnie jak w roku ubiegłym mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu oraz w pobliżu cmentarzy. Dla funkcjonariuszy był to okres wytężonej pracy. Od 28 października do 2 listopada br. nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi obsługiwali 5 kolizji drogowych oraz udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej.

W tym roku ogólnopolska akcja „Wszystkich Świętych 2022” rozpoczęła się 28 października i zakończyła 2 listopada. W tym okresie również policjanci z czarnkowskiej komendy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas tych szczególnych dni zadumy i pamięci o zmarłych. Ich pomoc w pobliżu cmentarzy okazała się niezbędna, zwłaszcza 1 listopada.

Funkcjonariusze udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwracali uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych.

Podczas kontroli drogowej badany był również stan trzeźwości kierującego. Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się 38-letnia mieszkanka naszego powiatu, która wsiadła za kierownicę samochodu, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów przez pięć dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi obsługiwali jedynie 5 kolizji.

Karolina Górzna-Kustra

  • Podsumowanie działań ,,Wszystkich Świętych 2022”
  • Podsumowanie działań ,,Wszystkich Świętych 2022”
  • Podsumowanie działań ,,Wszystkich Świętych 2022”
Powrót na górę strony