Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą przed Sądem za przestępstwa narkotykowe - video

Data publikacji 15.09.2016
lidprochytkaPolicjanci z Trzcianki, zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali 3 mężczyzn. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany oraz blisko 60 gramów amfetaminy. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Trzcianki i byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, systematycznie monitorują sytuację związaną z produkcją, posiadaniem czy sprzedażą środków odurzających. W ubiegłym tygodniu trzcianeccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe.

8 września  br., kryminalni z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli dwa woreczki z zapięciem strunowym z zawartością marihuany i amfetaminy. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 36-latka. Mężczyzna ukrył je w szafkach kuchennych i pomieszczeniu gospodarczym. Łączna ilość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 130 gramów.

Podejrzany w trakcie przesłuchania usłyszał zarzut nie tylko posiadania ale i udzielania środków odurzających innym osobom. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator Rejonowy w Trzciance zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W wyniku podjętych w tej sprawie działań, następnego dnia  śledczy zatrzymali kolejne dwie osoby. 21-latek i 24-latek odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów i złożyli stosowne wyjaśnienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani są mieszkańcami Trzcianki i byli wcześniej notowani przez Policję. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 

{galeria}2016/wrzesien/prochytka{/galeria}

 

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/czarnkow_zatrzymanie_2.flv{/flvremote}

Powrót na górę strony