Aktualności

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ I NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI

Data publikacji 03.06.2024

Po chwili dla Policjantów było oczywiste dlaczego tak się zachował – nie miał uprawnień.

W dniu 31 maja 2024 roku Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie kontroli statycznej dokonywali pomiarów prędkości w miejscowości Piłka. Kierujący samochodem osobowym marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 20 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca nie zareagował na podawany sygnał do zatrzymania, ominął Policjantów i odjechał.

Funkcjonariusze ujawnili pojazd w innej miejscowości. Okazało się, że Audi kierował 24- latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż nie spodziewał się Policjantów w Piłce. Kierujący odpowie przed Sądem za trzy wykroczenia: przekroczenie prędkości, niezatrzymanie do kontroli oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowco miej na uwadze fakt, że ręczne mierniki prędkości gromadzą pełen zestaw dowodów zarejestrowanych kamerą wideo, a obraz wysokiej rozdzielczości umożliwia identyfikację marki pojazdu, numeru tablicy rejestracyjnej oraz wizerunku kierującego pojazdem!!!

Monika Cichowicz 

  • PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ I NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI
Powrót na górę strony