Aktualności

Nietrzeźwi z zakazami prowadzenia pojazdów!

Data publikacji 29.05.2024

W miniony weekend policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy posiadali zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci z czarnkowskiej drogówki podczas rutynowej kontroli zatrzymali 58–letniego kierowcę samochodu osobowego marki Ford, który posiadał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna ma 0,73 mg/l alkoholu w organizmie.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą osobówki był 65-latek, który wpadł w ręce policjantów z Krzyża Wielkopolskiego. Ten kierowca z kolei oprócz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Co ciekawsze: w pierwszym przypadku kierowca Forda przewoził trzeźwą pasażerkę posiadającą uprawnienia do kierowania, która była właścicielem pojazdu. Natomiast kierujący Oplem przewoził trzeźwą pasażerkę, która nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, jednak była właścicielem pojazdu. W obu przypadkach właścicielki pojazdów zostały ukarane mandatami karnymi za udostępnienie pojazdu osobie niemającej wymaganych uprawnień.

Kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed Sądem.

 

Monika Cichowicz 

  • Nietrzeźwi z zakazami prowadzenia pojazdów!
Powrót na górę strony