Aktualności

FESTYN W CISZKOWIE

Data publikacji 19.05.2024

W dniu 18 maja br. w miejscowości Ciszkowo odbył się festyn o charakterze kulturalno-edukacyjnym pod nazwą „COOLturalna majówka” zorganizowany przez Pana sołtysa. Uczestnicy festynu chętnie zwiedzali wystawione stoiska oraz brali udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach przygotowanych z myślą o nich.

Wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem cieszył się radiowóz oraz motocykle policyjne, ich wyposażenie oraz sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie. Funkcjonariusze podczas plenerowego spotkania przypominali wszystkim uczestnikom jak prawidłowo poruszać się po drodze publicznej, przestrzegali przed zachowaniami, które mogą stać się przyczyną wypadku. Omawiając zasady bezpieczeństwa wręczali elementy odblaskowe, zachęcając do ich noszenia.

Na festynie była również obecna maskotka Pyrka, z którą najmłodsi mogli przybić „piątkę” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas imprezy mundurowi przekazywali również informacje o podstawowych założeniach „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, a także zachęcali do korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Monika Cichowicz 

  • FESTYN W CISZKOWIE
  • FESTYN W CISZKOWIE
  • FESTYN W CISZKOWIE
  • FESTYN W CISZKOWIE
  • FESTYN W CISZKOWIE
Powrót na górę strony