Aktualności

Praca z pasją- zostań przewodnikiem psa służbowego

Data publikacji 11.05.2024

Pies służbowy w Policji wykorzystywany jest jako środek przymusu bezpośredniego. Na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego dysponujemy dwoma psami służbowymi. Każdy pies policyjny ma swoją konkretną specjalność. W naszym regionie mamy psa patrolowo-tropiącego oraz tropiącego: Portosa oraz Cinę.

Praca przewodnika psa policyjnego przeznaczona jest dla osób, które zakorzenioną mają w sobie ogromną pasję oraz miłość do zwierząt. Policjanci, którzy zostają przewodnikami psów muszą posiadać predyspozycje do pracy ze zwierzętami. Przewodnicy oraz ich psy wspólnie szkolą swoje umiejętności czego nagrodą jest współpraca, asysta oraz wzajemne zaufanie.

 Aby zostać przewodnikiem psa służbowego najpierw należy ukończyć szkolenie zawodowe podstawowe a następnie odbyć kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Praca w Policji może być naprawdę ciekawa.

Portos to blisko 9- letni owczarek niemiecki, który wspólnie ze swoim przewodnikiem asp. Michałem Woźnickim pełni służbę w Komisariacie Policji w Trzciance już od 8 lat. Portos to pies patrolowo-tropiący, którego zadania skupiają się przede wszystkim na poszukiwaniu osób zaginionych,  patrolowaniu zagrożonych miejsc oraz tropieniu sprawców przestępstw.

Natomiast Cina to 5- letni owczarek belgijski, która swoją wspólną przygodę z st. post. Szymonem Gramse rozpoczęła niecały rok temu. Razem tworzą zespół pełniący służbę w Komisariacie Policji w Trzciance. Cina to pies tropiący, którego głównymi zadaniami jest: tropienie śladów ludzkich oraz przeszukania terenu za osobą zaginioną lub ukrywającą się.

Służba w Policji to zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? 

Komplet dokumentów aplikacyjnych do służby w Policji można składać w siedzibie KPP Czarnków oraz KP Trzcianka niezależnie od pory dnia u osób pełniących służbę dyżurną. Dodatkowo we wskazanych jednostkach znajdą Państwo wzory dokumentów aplikacyjnych.

Zapraszamy osoby zainteresowane służbą w Policji na spotkanie informacyjne z przedstawicielem czarnkowskiej jednostki dotyczące zasad naboru i rekrutacji do pracy w służbie mundurowej. Najbliższe spotkanie odbędzie w budynku komendy przy ul. Kościuszki 89 w Czarnkowie   13 maja br. o godz. 16:00.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące rekrutacji do służby w Policji możesz zadzwonić pod następujące numery telefonu: 47 77 48 325 oraz 609 602 257.

Monika Cichowicz 

  • praca z pasją
  • praca z pasją
  • praca z pasją
Powrót na górę strony