Pijani za kierownicą - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Pijani za kierownicą

alkotest_2W ręce mundurowych z Wielenia wpadła mieszkanka gminy Drawsko, która kierując autem po alkoholu uderzyła w przydrożne drzewo. Czarnkowscy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu pijanego mężczyznę. Spotkania z funkcjonariuszami nie uniknął również mieszkaniec gminy Wieleń, który po przejażdżce oplem na podwójnym gazie trafił do szpitala. To tylko niektóre przykłady osób, które w ciągu ostatnich kilku dni zdecydowały się na jazdę po alkoholu. Teraz wszystkie poniosą konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

W czwartek, 27 marca br., kilka minut po 13.00 policjanci z Wielenia zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na trasie Marylin – Miały. Na miejscu okazało się, że kobieta kierująca renault uderzyła w przydrożne drzewo. Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latka straciła panowanie nad kierowanym przez siebie autem, zjechała na lewe pobocze drogi i uderzyła w drzewo.

Policjanci zbadali stan trzeźwości kierującej. Okazało się wówczas, że jest ona pijana. Badanie wykazało u niej w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

W związku z podejrzeniem, że 38-latka w wyniku zdarzenia drogowego mogła odnieść obrażenia wewnętrzne została przewieziona do szpitala. Renault, którym kierowała funkcjonariusze przekazali jej mężowi, natomiast dowód rejestracyjny od auta z uwagi na powstałe uszkodzenia zatrzymali za pokwitowaniem.


Tego samego dnia, przed 20.00 w Brzeźnie policjanci z drogówki zatrzymali 52-latka. Mężczyzna kierował citroenem mając dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w trakcie sprawdzeń w policyjnej bazie okazało się, że zatrzymany posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Trzciance.


X X X


28 marca przed północą, policjanci pełniący służbę patrolową w Czarnkowie, na ulicy Poznańskiej zatrzymali do kontroli drogowej VW Golfa. Gdy auto stanęło, od strony kierowcy wybiegł mężczyzna i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali go. Woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń co do jego stanu. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do komendy, gdzie ustalili jego dane oraz przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Ono tylko potwierdziło, że 42-latek ma w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mężczyźnie odebrano również prawo jazdy.


X X X


Z kolei 30 marca, z obrażeniami ciała trafił do szpitala 25-letni mieszkaniec gminy Wieleń uczestniczący w zdarzeniu drogowym, do którego doszło między Roskiem i Gulczem. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kierując oplem astrą, podczas korzystania w czasie jazdy z telefonu komórkowego, stracił panowanie nad kierownicą i najechał na drzewo. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 25-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają czarnkowscy policjanci.