Ostrożnie na jednośladach! - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Ostrożnie na jednośladach!

uszkodzony_rowerPolicjanci apelują o ostrożność do użytkowników jednośladów. Tylko w ciągu minionego tygodnia na drogach naszego powiatu doszło do trzech wypadków drogowych z udziałem miłośników tych pojazdów.

 

Do pierwszego z wypadków doszło 7 marca br. w między Roskiem, a Wrzeszczyną. Jak ustalili mundurowi, 31-latka kierująca toyotą zderzyła się z motorowerzystą. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem doznał złamania prawego podudzia oraz zwichnięcia prawego stawu biodrowego.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce 11 marca br. w Wieleniu na ulicy Dworcowej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 64-latek kierujący peugeotem najechał na tył roweru, którym kierowała 45-latka. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W środę, 12 marca br. w Krzyżu również doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczył kierowca samochodu osobowego oraz rowerzystka. W wyniku tego zdarzenia kobieta kierująca rowerem doznała złamania lewej ręki.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci będą ustalać przyczyny i okoliczności w jakich doszło do tych zdarzeń. Jednocześnie apelują o ostrożność do właścicieli jednośladów oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają również miłośnikom jednośladów, że rower i motorower powinien być sprawny, by można nim bezpiecznie wyjechać na drogę.

Policjanci apelują także do wszystkich kierowców aut o zachowanie rozwagi. Istotna jest również koncentracja oraz umiejętność przewidywania sytuacji na drodze.

Tylko poprawne zachowanie się wszystkich uczestników ruchu drogowego jest gwarancją pełni bezpieczeństwa na drogach.