Policjanci apelują o ostrożność na drodze! - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

kolizjaPolicjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Jest to szczególnie istotne teraz, zimą. Na skutek panujących w tym czasie niesprzyjających warunków pogodowych drogi stają się śliskie i niebezpieczne. Niestety, niektórzy kierowcy zdążyli się o tym przekonać na własnej skórze.

Tylko wczoraj czarnkowsko-trzcianeccy policjanci obsługiwali cztery groźnie wyglądające zdarzenia drogowe. Być może do żadnego z nich by nie doszło, gdyby kierowcy nie lekceważyli panujących w ostatnim czasie niesprzyjających warunków pogodowych, tj. opady deszczu i utrzymującej się w godzinach porannych temperatury bliskiej zeru stopni Celsjusza,.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 8.00 w Jędrzejewie gmina Lubasz. Mieszkaniec Poznania kierujący volkswagenem doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Mężczyzna tę nieostrożną przejażdżkę przypłacił mandatem.

Godzinę później policjanci otrzymali zgłoszenie o „dachowaniu” opla między Gajewem, a Runowem. Kobieta kierująca autem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone przez czarnkowskich policjantów postępowanie.

Po upływie kolejnej godziny funkcjonariusze z Trzcinki zostali poinformowani o kolizji dwóch pojazdów w pobliżu miejscowości Kadłubek. Na miejscu policjanci ustalili, że kobieta kierująca citroenem wpadła w poślizg i uderzyła w samochód marki Volvo. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kobieta została ukarana mandatem.

Do ostatniego zdarzenia doszło przed 15.00 w Kuźnicy Czarnkowskiej. W tym przypadku kierowca peugeota również zlekceważył niesprzyjające warunki pogodowe, w konsekwencji czego doprowadził do wywrócenia się auta. Policjanci ukarali go mandatem.

Tak, więc szanowni użytkownicy dróg, w zimie rozwaga i szczególna ostrożność na pierwszym miejscu!