Dwa wypadki w jeden dzień - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Dwa wypadki w jeden dzień

wypadek_trojkatW miniony czwartek policjanci obsługiwali dwa wypadki drogowe. Jeden miał miejsce w Trzciance, natomiast drugi na drodze z Czarnkowa do Pianówki. Łącznie ucierpiały w nich cztery osoby. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 7.00 w Trzciance na ulicy Staszica. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 46.letni kierowca renaulta potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 31.latka. Mężczyzna z obrażeniami prawej nogi został przewieziony do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Z kolei drugi wypadek miał miejsce przed 19.00 na trasie z Czarnkowa do Pianówki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18.latek kierujący golfem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, zjechał na lewe pobocze, gdzie auto dachowało. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosła trójka pasażerów. 18.latek był trzeźwy.

W ciągu najbliższych dni śledczy będą analizować zebrany na miejscu wypadków materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia ich okoliczności i przyczyn. Jednocześnie policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze.