Zdarzenia drogowe

Tragiczny bilans weekendu na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego

zdarzenie_nocW ciągu minionego weekendu na drogach naszego powiatu doszło do trzech wypadków drogowych, w wyniku których dwie osoby poniosły śmierć, a cztery odniosły poważne obrażenia. Oprócz tego policjanci obsługiwali siedem kolizji oraz zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. Statystyki z tygodnia na tydzień coraz bardziej przerażają, a za wszystkim stoi ludzka nieuwaga i brawura. Policjanci apelują o rozsądek do wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Prędkość, nieostrożność i zmienne warunki atmosferyczne to przyczyny wypadków do, których doszło podczas minionego weekendu. Niestety cały czas jeździmy za szybko i to bez względu na pogodę.

Już początek weekendu rozpoczął się tragicznie, bo to właśnie w piątek przed 21.wszą na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Przesieki doszło do śmiertelnego wypadku. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym śmierć na miejscu poniósł 40.letni kierowca osobówki. Dwa dni później zmarła również 40.letnia pasażerka auta. Natomiast w szpitalach nadal przebywa dwójka dzieci, które z nimi podróżowały. 52.letni kierowca tira był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury szczegółowo wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia.

wypadek_przesieki

Do kolejnego wypadku doszło w sobotę po 18.stej w Chełście. 43.latek wszedł na jezdnię, gdzie został potrącony przez samochód. Mężczyzna trafił do szpitala.

wypadek_chelst
Natomiast w niedzielę tuż po 17.stej na drodze wojewódzkiej 178 między miejscowościami Sierakówko i Ludomy 22.latka, kierująca autem, w trakcie wyprzedzania zderzyła się z jadącym z naprzeciwka motocyklem. 45.letni kierowca jednośladu ze złamaniem ręki i nogi został przewieziony do szpitala.
wypadek_sierakowko_ludomy

Miniony weekend obfitował również w kolizje. Główną ich przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawcy tych zdarzeń zostali ukarani mandatami, natomiast w dwóch przypadkach, gdzie winowajcy odjechali z miejsca zdarzenia policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w celu zebrania danych niezbędnych do sporządzenia wniosków o ukaranie do sądu. Jeśli osoby te w ciągu najbliższych czternastu dni same zgłoszą się do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Trzciance otrzymają po mandacie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w przeciwnym wypadku czeka ich rozprawa w sądzie, a co się z tym wiąże konieczność pokrycia kosztów sądowych oraz wysoka grzywna. Sędzia może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Ponadto ostatnie trzy dni to aż siedmiu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista został zatrzymany w piątek przed godziną 23.00 na jednej z ulic w Czarnkowie. 36.latek kierował rowerem mając 2 i pól promila alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność nie tylko do kierowców aut czy jednośladów, ale również do pieszych. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i kiedy coraz szybciej zapada zmrok. Zatem korzystajmy z dróg z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze.