Tragedia na lokalnej drodze - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragedia na lokalnej drodze

zdarzenie_nocPolicjanci z Krzyża, pod nadzorem trzcianeckiej prokuratury, prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności śmierci 30-letniego mieszkańca Pęckowa. Ciało mężczyzny zostało znalezione na jezdni drogi powiatowej P1336 między Drawskim Młynem, a Pęckowem. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch podejrzanych.

W nocy z soboty na niedzielę około godziny 1.30 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu ciała mężczyzny na jezdni drogi między Drawskim Młynem, a Pęckowem. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że denatem jest 30-letni mieszkaniec Pęckowa. Jak wstępnie ustalono mężczyzna prawdopodobnie został potrącony przez jadący pojazd i na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia funkcjonariusze znaleźli tablicę rejestracyjną od samochodu, co pozwoliło na ustalenie jego właściciela, a w toku dalszych czynności również i osób, które się nim poruszały. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali 27-latka, który kierował autem oraz 40-latka, który był jego pasażerem. Obaj w chwili zatrzymania byli pijani, co uniemożliwiło ich przesłuchanie. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali osadzeni w areszcie do dalszych czynności.