Tragiczny wypadek - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragiczny wypadek

stop_wypadekW Trzciance doszło do kolejnego tragicznego wypadku drogowego. Rowerzysta uczestniczący w zdarzeniu zmarł w szpitalu. Policjanci badają okoliczności wypadku i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi.

 

Do wypadku doszło około 17.30 w Trzciance. Jak wstępnie ustalili policjanci 49-latek jadący rowerem ulicą Wieleńską nie sygnalizując zamiaru skrętu w lewo w ulicę Dąbrowskiego wjechał pod samochód ciężarowy kierowany przez mieszkańca Skwierzyny. Rowerzysta niestety zmarł w szpitalu, gdzie został przewieziony zaraz po zdarzeniu.

Kierowca samochodu był trzeźwy. Mężczyzna już wczoraj złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym do dalszych czynności.

W ciągu najbliższych kilku dni trzcianeccy śledczy będą badać okoliczności zdarzenia. Jednocześnie policjanci apelują o ostrożność i rozwagę zarówno do kierujących jednośladami, jak również właścicieli czterech kółek. Wszyscy uczestnicy ruchu, niezależnie od tego czym poruszają się po drodze, zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podróżującym rowerami przypominamy o obowiązku sygnalizowania innym uczestnikom swoich zamiarów.

 

2
1