Kierowco! Zwolnij! - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Kierowco! Zwolnij!

1Nadmierna prędkość i lekkomyślność to przyczyny trzech wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego podczas minionego weekendu. Policjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym. Na skutek panujących w tym czasie niesprzyjających warunków pogodowych drogi stają się śliskie i niebezpieczne.

 

Jeszcze tydzień temu przeżywaliśmy Święto Zmarłych. Pomimo natężonego ruchu drogowego w tym czasie, związanego z wyjazdami na groby bliskich, było bezpiecznie. Kierowcy wykazali się niezwykłą kulturą jazdy.

Minęło kilka dni i właściciele czterech kółek jakby zapomnieli o zasadach obowiązujących na drodze. Tylko w ciągu ostatnich 48 godzin policjanci z czarnkowskiej komendy obsługiwali trzy groźnie wyglądające wypadki drogowe. Główne przyczyny tych zdarzeń to pośpiech i nieostrożność.

Do pierwszego wypadku doszło w minioną sobotę około godziny 8.25 na trasie Wieleń – Wrzeszczyna. 26-latka kierująca peugeotem zderzyła się czołowo z renault megane kierowanym przez 22-latka. Kobieta na skutek odniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że mężczyzna kierujący renaultem był w stanie po użyciu alkoholu.

 

1

 

Drugi wypadek obsługiwali policjanci z krzyskiego komisariatu tego samego dnia po godzinie 22 w Kawczynie. Tam 32-latek kierujący fiatem pod wpływem alkoholu najechał na przydrożne drzewo. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Z kolei funkcjonariusze z Czarnkowa otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w niedzielny poranek. Do zdarzenia miało dojść w Gajewie. Na miejscu policjanci ustalili, że 30-latek kierujący bmw zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna był nietrzeźwy. Nieodpowiedzialną przejażdżkę zakończył w szpitalu ze złamaną nogą. Więcej szczęścia miała towarzysząca mu 29-latka.

 

3