Ostrożniej na drogach - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Ostrożniej na drogach

fot.2Brawura i lekkomyślność to przyczyny zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek w Trzciance. Kierowca mazdy nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na budynek mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę.

W poniedziałek, 4 października tego roku, około 22.30 na ul. Grunwaldzkiej w Trzcince doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 25-letni mieszkaniec Piły kierujący mazdą nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na jeden z budynków mieszkalnych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca samochodu był trzeźwy. Mężczyzna swoje nieodpowiedzialne zachowanie przypłacił mandatem.

Brawura i pośpiech to główne przyczyny zdarzeń, do których dochodzi na drogach. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że swoim nierozsądnym zachowaniem naraża na niebezpieczeństwo nie tylko własne zdrowie i życie, ale również innych uczestników ruchu. W poniedziałkowym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak jest wiele przypadków, gdzie brak wyobraźni na drodze prowadzi do ludzkich tragedii.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zachowanie zdrowego rozsądku podczas kierowania pojazdami.

 

fot.1