Tragiczny koniec weekendu - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragiczny koniec weekendu

w3Wczoraj późnym wieczorem na drodze wojewódzkiej 181 śmierć w wypadku drogowym poniósł 58-letni mieszkaniec gminy Czarnków. Mężczyzna poruszał się samochodem marki Audi od strony Roska w kierunku miejscowości Gulcz. Na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

 

Kilka minut po godzinie 21.00 dyżurny czarnkowskiej komendy został poinformowany o wypadku drogowym do jakiego miało dojść na trasie Rosko-Gulcz. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe, Audi A6 oraz Ford Mondeo. Oba pojazdy poruszały się w kierunku miejscowości Gulcz. Samochód marki Audi jechał za Fordem.

Na prostym odcinku drogi 58-letni kierowca Audi rozpoczął wyprzedzanie poprzedzającego Forda i wówczas doprowadził do bocznego zderzenia się pojazdów. Audi wpadło w poślizg, zjechało na prawe pobocze, gdzie lewym bokiem uderzyło w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak silna, że pojazd rozpadł się na dwie części. Kierujący nim 58-latek w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu, natomiast pasażer z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Kierowca oraz pasażer Forda nie odnieśli żadnych obrażeń.

Usuwanie skutków wypadku trwało ponad dwie godziny. W tym czasie policjanci zorganizowali objazdy, a po wstępnych czynnościach kierowali już ruchem wahadłowo.

Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniać funkcjonariusze kryminalni z wieleńskiego komisariatu.

 

w

 

 

w1