Tragiczny finał przejażdżki na quadzie - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragiczny finał przejażdżki na quadzie

quad1Wczoraj w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Radosiew doszło do nieszczęśliwego wypadku. W nieustalonych okolicznościach 24-letni mieszkaniec Trzcianki najechał quadem na drzewo, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

 

 

O godzinie 14.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie został powiadomiony, że w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowością Kuźnica Czarnkowska a Radosiewem miało miejsce najechanie quadem na drzewo. Według relacji zgłaszającego dwie osoby miały być poszkodowane. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Trzcianki kierując czterokołowcem najechał na rosnące przy leśnej drodze drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W przejażdżce 24-latkowi towarzyszył o dwa lata młodszy kolega, również mieszkaniec Trzcianki. 22-latek doznał ogólnych potłuczeń. Został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać funkcjonariusze wydziału kryminalnego z czarnkowskiej komendy.

 

 

quad

 

quad4


 

Pierwsze czterokołowce pojawiły się w naszym kraju całkiem niedawno. Początkowo wzbudzały zdziwienie i niepewność u niektórych użytkowników dróg, jednak teraz mają już rzeszę zwolenników. Stąd coraz częściej można spotkać takie pojazdy na naszych drogach. Przejażdżka quadem dla wielu osób stanowi formę rozrywki. Jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas jazdy takim pojazdem, ponieważ pozornie dobra zabawa może zakończyć się tragicznie.

 

Policja apeluje, aby użytkować czterokołowce rozważnie i przemyślanie, przede wszystkim należy pamiętać o zakładaniu kasku na głowę. Ostrożnie również z gazem. Nadmierna prędkość takich pojazdów powoduje, że kierowca quada narażony jest na poważne uszkodzenia ciała w sytuacji wypadku. Jednocześnie pojazdy te stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Policja przypomina, że quady poruszające się po drogach publicznych muszą być zarejestrowane, posiadać tablice rejestracyjne, mieć aktualne ubezpieczenie OC pojazdu, a ponadto kierujący powinien posiadać uprawnienia do kierowania.