Tragiczny wypadek w Kruczu - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Tragiczny wypadek w Kruczu

1aDo tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś w godzinach rannych w miejscowości Krucz. Zderzenia z samochodem osobowym nie przeżył 76-letni kierowca motocykla. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

 

 

 

Do wypadku doszło około godziny 8.30 we wsi Krucz w gminie Lubasz. Kierujący motocyklem 76-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi gruntowej, zderzył się z VW Golfem jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu kierowanym przez 40–letniego mieszkańca gminy Wieleń. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zmarł w szpitalu.

 

W celu przeprowadzenia wszystkich niezbędnych czynności na miejscu zdarzenia policjanci na kilka godzin wyłączyli z ruchu jeden pas jezdni. W tym czasie kierowali ruchem wahadłowo. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniać funkcjonariusze czarnkowskiej drogówki.

 

Piękna, słoneczna pogoda sprawia, że coraz częściej korzystamy z rowerów i motocykli. Coraz więcej jest także wypadków z udziałem jednośladów. Apelujemy zatem o ostrożność i rozwagę zarówno do kierujących jednośladami, jak również właścicieli czterech kółek. Wszyscy uczestnicy ruchu, niezależnie od tego czym poruszają się po drodze, zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Podróżującym rowerami bądź motocyklami przypominamy o kilku podstawowych zasadach: za każdym razem należy zakładać kask ochronny i elementy odblaskowe oraz sygnalizować innym uczestnikom swoje zamiary.

 

 

1
4