Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego

W piątek postanowieniem Sądu Rejonowego w Trzciance, 32-letni kierujący, który spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna prowadził pojazd będąc pod działaniem amfetaminy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do wypadku doszło 7 grudnia 2018 r. około godziny 7:25 na drodze wojewódzkiej nr 181 na trasie Drawski Młyn – Drawsko. 32-letni kierowca opla na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego przed nim, w tym samym kierunku 36-letniego motorowerzystę. W wyniku zdarzenia, 36-letni mieszkaniec Drawska zmarł na miejscu. Wówczas od kierowcy opla (mieszkańca gminy Drezdenko) pobrana została krew. Jej badanie wykazało, że 32-latek w czasie wypadku był pod działaniem amfetaminy.

W piątek, tj. 8 marca br. na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 32-latek otrzymał zarzuty. Prokurator zadecydował o jego zatrzymaniu. Następnie mężczyzna trafił do sądu, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem środka odurzającego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Karolina Górzna-Kustra