Seria wypadków na drogach naszego powiatu - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Seria wypadków na drogach naszego powiatu

W ciągu dwóch dni na drogach naszego powiatu doszło do trzech wypadków, w których zginęły dwie osoby, natomiast 8-letni chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego z wypadków doszło w czwartek 6 grudnia br. około godziny 17:08 w Połajewie na ulicy Obornickiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych będących na miejscu wynika, że 39-letni mieszkaniec gminy Połajewo, kierując rowerem zderzył się bocznie z pojazdem marki VW Transporter, którego kierowcą był 45 letni mieszkaniec gminy Lubasz. Na skutek odniesionych obrażeń rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Pobrano od niego krew do dalszych badań.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce 7 grudnia br. około godziny 7:25 na drodze wojewódzkiej nr 181 na trasie Drawski Młyn – Drawsko. 32-letni kierowca opla na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego przed nim, w tym samym kierunku 36-letniego motorowerzystę. W wyniku zdarzenia, 36-letni mieszkaniec Drawska zmarł na miejscu. Kierowca opla (mieszkaniec gminy Drezdenko) został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik 0.00 mg/l. Od niego również pobrano krew do badań.

Tego samego dnia policjanci zostali wezwani do jeszcze jednego wypadku, do którego doszło około godziny 16:19 w Czarnkowie na ulicy Wieleńskiej. Po przyjeździe na miejsce mundurowi ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Ford Focus, 36-letnia mieszkanka gminy Lubasz na przejściu dla pieszych, potraciła 8-latka. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca fordem była trzeźwa. 

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. 

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Karolina Górzna-Kustra