Pijany kierowca opla potrącił wózek z dzieckiem i uciekł - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Pijany kierowca opla potrącił wózek z dzieckiem i uciekł

W miniony wtorek nietrzeźwy 34-latek potrącił swoim autem wózek z rocznym dzieckiem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście ani matka, ani niemowlę nie doznali żadnych obrażeń. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 kwietnia br. około godz. 16:00 na ulicy Czarnkowskiej w Wieleniu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 20-letnia mieszkanka gminy Wieleń szła poboczem drogi w kierunku Wrzeszczyny pchając wózek ze swoim rocznym dzieckiem, gdy nagle zauważyła jak samochód poruszający się z przeciwka jedzie wprost na nią. Pojazd ten zahaczył ramę wózka, uszkadzając jego tylne prawe koło oraz powodując otarcia.

Dzięki numerom rejestracyjnym zapamiętanym przez 20-latkę, policjanci bardzo szybki ustalili personalia kierowcy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Czarnkowa.

Mundurowi na terenie jednej z posesji w Wieleniu znaleźli uszkodzone auto, które odpowiadało opisowi przekazanemu przez matkę dziecka. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie, któremu został poddany wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano od niego krew.

Na szczęście ani dziecko ani matka nie doznali żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa i znajdzie swój finał w sądzie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra