Wypadek pod Runowem - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Wypadek pod Runowem

W minioną sobotę doszło do wypadku drogowego na trasie Gajewo-Runowo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, na łuki drogi osobowy seat zjechał na pobocze i uderzył w kilka drzew. Do szpitala trafiło 4-letnie dziecko z obrażeniami głowy oraz 25-latnia kobieta. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tj. 24 lutego br. około godziny 22.37 na trasie Gajewo-Runowo, droga wojewódzka 153. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że na łuku drogi auto marki Seat Ateca zjechało na prawe pobocze i uderzyło w kilka drzew.

Pojazdem podróżowali 25-letnia mieszkanka gminy Rewal wraz z 4-letnim synem oraz 23-letni mieszkaniec Trzcianki.

W wyniku zdarzenia dziecko i kobieta z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Zarówno 25-latka jak i 23-latek byli nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, iż kobieta miała prawie 3 promile alkoholu, natomiast mężczyzna ponad 1 promil. Ponadto pobrano od nich krew do dalszych badań.

W ciągu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuraturą będą analizować zebrany na miejscu zdarzeń materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn tego wypadku.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra