Potrącenie na pasach - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Potrącenie na pasach

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Czarnkowie na ul. Kościuszki. Na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta. 21-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierująca volkswagenem była trzeźwa.

Do zdarzenia doszło 8 lutego br. około godziny 7.28 w Czarnkowie na ulicy Kościuszki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki, 35-letnia kierująca volswagenem na oznakowanym przejściu dla pieszych z nieustalonych na obecną chwilę przyczyn potrąciła 21-letnią kobietę.

W wyniku zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa. Zatrzymano jej prawo jazdy. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego wypadku będą ustalane w toku prowadzonego dochodzenia.

Kolejny raz apelujemy!

Wybierając się w trasę warto pamiętać przede wszystkim o tym, że nieostrożna jazda i niedostateczne przygotowanie pojazdu do panujących warunków może prowadzić do kolizji i wypadków. Zaśnieżona, oblodzona, czy pokryta błotem pośniegowym droga wymusza na kierujących zmianę techniki jazdy.

Trudne warunki drogowe, słaba widoczność oraz brak elementów odblaskowych na odzieży pieszych, to czynniki, które mogą sprzyjać tragicznym zdarzeniom drogowym. Ponownie więc namawiamy do używania ,,odblasków", które zwiększają widoczność pieszych, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze.

Karolina Górzna-Kustra