Potrącenie pieszej na przejściu - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Potrącenie pieszej na przejściu

W niedzielę, 19 listopada br. kierujący audi potrącił przechodzącą na przejściu dla pieszych kobietę. Piesza ze złamaniem kości nosowej trafiła do szpitala. 21-letniemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło około godziny 18.30 na przejściu dla pieszych przy ulicy Żeromskiego w Trzciance. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Audi z nieustalonych na obecną chwile przyczyn, potrącił przechodzącą po pasach pieszą. 34-letnia kobieta trafiła do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 21-letniemu kierującemu za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Podczas trudnych warunków atmosferycznych warto korzystać z elementów odblaskowych, także w mieście. Odblaski mogą uratować życie i zdrowie, ponieważ znaczenie poprawiają widoczność na drodze.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra