Jechał za szybko – stracił prawo jazdy - Zdarzenia drogowe - KPP Czarnków

Zdarzenia drogowe

Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Policjanci z czarnkowskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu mercedesem, który w Wieleniu na ulicy Drawskiej przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h.

Wczoraj o godzinie 17:30 policjanci ruchu drogowego podczas służby na terenie Wielenia, zatrzymali 42-letniego kierowcę mercedesa, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy.

Przypomnijmy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra