Jechał za szybko, stracił prawo jazdy - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Jechał za szybko, stracił prawo jazdy

Na trzy miesiące prawo jazdy stracił 60-letni kierowca, który jadąc samochodem marki Ford Focus w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Dodatkowo mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Na jego konto wpłynie również 10 punktów karnych.

W piątek, 16 listopada br. policjanci czarnkowskiej drogówki w Sierakówku gm. Połajewo zatrzymali kierującego samochodem marki Ford Focus 60-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.Na konto 60-latka wpłynie także 10 punktów karnych.

Dla większości kierowców utrata prawa jazdy jest bardzo dotkliwa i często uniemożliwia im wykonywanie pracy. Dlatego przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.

Ponadto jeżeli mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy.

Pamiętajmy, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego.

Karolina Górzna-Kustra