Jechał o 52 km/h za szybko - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Jechał o 52 km/h za szybko

Kierowca pojazdu marki Seat stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia 25-letniemu mieszkańcowi gm. Drawsko, który jechał w terenie zabudowanym mając na liczniku 92 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych.

W sobotę około godz. 16.23 policjanci czarnkowskiej ,,drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej w Drawsku, pojazd marki Seat. Kierujący tym autem pędził 92 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą seata jest 25-letni mieszkaniec gm. Drawsko. Mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem oraz punktami karnym. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę!

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Karolina Górzna-Kustra