Jechał o 51 km/h za szybko - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Jechał o 51 km/h za szybko

Kierowca pojazdu marki Audi stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia 36-letniemu mieszkańcowi Trzcianki, który jechał w terenie zabudowanym mając na liczniku 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych.

Wczoraj około godz. 12.30 policjanci czarnkowskiej ,,drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej w Sierakówku gm. Połajewo, pojazd marki Audi. Kierujący tym autem pędził 101 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą audi jest 36-letni mieszkaniec Trzcianki. Mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem oraz 10 punktami karnym. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę!

Karolina Górzna-Kustra