Za szybko w obszarze zabudowanym - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Za szybko w obszarze zabudowanym

Policjanci z czarnkowskiej „drogówki” w minionym tygodniu zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło 3 maja br. około godziny 8.00 w Klempiczu gm. Lubasz. W ręce mundurowych wpadł kierowca peugeota. Mieszkaniec Krosna Odrzańskiego w obszarze zabudowanym jechał z prędkością o 66 km/h wyższą niż dopuszczalna.

Tego samego dnia około godziny 20.00 w Wieleniu na ulicy Drawskiej, policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, 21-letniego mieszkańca gminy Czarnków, który przekroczył prędkość o 71 km/h. 

W związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.

Karolina Górzna-Kustra