Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Stracili prawo jazdy - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Stracili prawo jazdy

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca dotkliwie przekonało się trzech kierowców. Mężczyźni przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, dlatego policjanci odebrali im prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W piątek (23.03.2018r.) w Sierakówku gm. Połajewo policjanci zatrzymali BMW jadące z dużą prędkością. Na liczniku auta było 107 km/h, choć można tu jechać 50 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkość na obszarze zabudowanym o 57 km/h mieszkaniec powiatu dzierżonowskiego został ukarany mandatem karnym. Na konto 40-letniego kierowcy trafi również 10 punktów karnych. Podczas kontroli odebrano mężczyźnie prawo jazdy, które będzie mu zatrzymane przez najbliższe trzy miesiące.

W niedzielę (25.03.2018r.) w ręce policjantów wpadło dwóch kolejnych kierowców. Pierwszy z zatrzymanych to 43-letni mieszkaniec gminy Czarnków, który w Białej gm. Trzcianka, osobowym mercedesem przekroczył prędkość o 54 km/h. Kilka godzin później w Sierakówku prawo jazdy stracił 37-letni kierowca BMW, który w obszarze zabudowanym miał na liczniku 104 km/h.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna kontrola bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Karolina Górzna-Kustra