Apelujemy o rozwagę na drodze! - Warto wiedzieć - KPP Czarnków

Warto wiedzieć

Apelujemy o rozwagę na drodze!

Przed nami kolejny długi weekend. Podczas tych kilku dni wolnego można spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednakże bezpieczeństwo na drogach, w tym czasie w głównej mierze zależeć będzie od samych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o rozwagę.

W czasie sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci z drogówki. Należy zatem spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. Będą poruszać się zarówno radiowozami oznakowanymi, jak i nieoznakowanymi.

Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Wzmożone kontrole policyjne mają nam tylko przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. Do zachowań, które są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych i których należałoby się najbardziej wystrzegać, zaliczyć należy rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

Apelujemy do wszystkich kierowców aut o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku na drogach, a przede wszystkim o niewsiadanie za kółko nawet po niewielkiej ilości alkoholu.

Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę. Niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii.

mł. asp. Karolina Górzna-Kustra