Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

1aWczoraj policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili XXXIV powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przewidziane dla dzieci i młodzieży z podstawówek i gimnazjów. Już wiadomo, że w eliminacjach wojewódzkich powiat czarnkowsko-trzcianecki będą reprezentować uczniowie z Czarnkowa i Połajewa.

Turniej rozpoczął się o godzinie  9.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czarnkowie. Do rywalizacji stanęło siedem reprezentacji szkół podstawowych i tyle samo reprezentujących gimnazja z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Każda drużyna składała się z trzech uczestników.

W obu kategoriach wiekowych etap powiatowy konkursu składał się z dwóch części: testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego zawierającego 25 pytań i konkurencji sprawnościowych związanych z jazdą rowerem po torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego rozegranych w parku Staszica.

1
4
2
3

Po przeprowadzeniu wszystkim konkurencji policjanci podliczyli wyniki na podstawie, których wyłonili zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych: pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnkowie, tuż za nimi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance,a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja z Połajewa.

7
6
5

Klasyfikacja gimnazjów wyglądała następująco. Na pierwszym miejscu Gimnazjum w Połajewie, na drugim Gimnazjum w Czarnkowie, a na trzecim Gimnazjum w Drawsku.

 

12
9
8

Fundatorami nagród w konkursie były instytucje wspomagające nas na co dzień – Starostwo Powiatowe z Czarnkowa, Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” i niezawodny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Piły.

Osobne podziękowania składamy oczywiście panu dyrektorowi Michałowi Fące. Życzliwość i pomoc jaką okazuje nam podczas organizacji każdej edycji zmagań i w kontaktach codziennych zasługuje na nasze najwyższe uznanie!

Serdeczne gratulacje dla laureatów i uczestników, podziękowania dla opiekunów i tradycyjnie – do zobaczenia za rok!

11