Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

1bW poniedziałek 19 kwietnia br. po raz kolejny odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak zwykle były to zmagania turniejowe przewidziane dla dzieci i młodzieży z podstawówek i gimnazjów.

O 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czarnkowie zebrały się reprezentacje szkół z terenu całego powiatu. Z roku na rok liczba uczestników jest coraz większa. W tej edycji turnieju uczestniczyło czternaście reprezentacji  szkół podstawowych i siedem reprezentujących gimnazja. Każda z nich składała się z trzech uczestników.

W obu kategoriach wiekowych etap powiatowy konkursu składał się z dwóch części: testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego zawierającego 25 pytań i konkurencji sprawnościowych związanych z jazdą rowerem po torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego rozegranych w parku Staszica.  Kiedy konkurencje rozegrano przystąpiono do podliczania wyników i wyłonienia najlepszych.

W kategorii szkół podstawowych: 1 miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Czarnkowa, tuż za nimi byli uczniowie z Chełstu, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja z Wielenia.

Klasyfikacja gimnazjów wyglądała następująco. Na pierwszym miejscu Gimnazjum w Młynkowie, na drugim Gimnazjum w Białej, a na trzecim Gimnazjum w Połajewie.

Fundatorami nagród w konkursie były instytucje wspomagające nas na co dzień – Starostwo Powiatowe z Czarnkowa, Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” i nieodłączny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Piły.

Osobne podziękowania składamy oczywiście panu dyrektorowi Michałowi Fące. Życzliwość i pomoc jaką okazuje nam podczas organizacji każdej edycji zmagań i w kontaktach codziennych zasługuje na nasze najwyższe uznanie!

Serdeczne gratulacje dla laureatów i uczestników, podziękowania dla opiekunów i tradycyjnie – do zobaczenia za rok!

 

2
4
5
6
7