Powiatowy Turniej Motoryzacyjny - Turnieje dla dzieci i młodzieży - KPP Czarnków

Turnieje dla dzieci i młodzieży

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie będą reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego etapu do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Dzisiaj policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili eliminacje do tego konkursu.

We wtorek, 30 kwietnia br., na terenie Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Chodzieskiej w Czarnkowie rozegrano eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przeprowadzili go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

O tytuł najlepszej drużyny powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego walczyły trzy trzyosobowe zespoły. Ich członkowie zmagali się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Pierwszą był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z zawodników musiał rozwiązać test z historii motoryzacji oraz dotyczący skrzyżowań. Potem trwała już walka zespołowa. Każda z drużyn popisywała się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego przygotowania samochodu do jazdy.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji podliczono wyniki i wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, drugie uczniowie z Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie, a trzecie podopieczni Zespołu Szkół w Krzyżu Wlkp. Zwycięscy turnieju reprezentować będą nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 9 maja w WORD Piła.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym turniej mógł być rozegrany. Za ufundowanie nagród dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Czarnkowie, władzom Gminy Lubasz i Miasta Czarnków, prezesowi Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”, kierownictwu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Szczególne podziękowania składamy dyrektorowi Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie – Pani Małgorzacie Wylegała.

Karolina Górzna-Kustra

zdjęcia: Tomasz Nowakowski CEZ Czarnków

 • I miejsce Turniej Motoryzacyjny
  I miejsce Turniej Motoryzacyjny
 • II miejsce Turniej Motoryzacyjny
  II miejsce Turniej Motoryzacyjny
 • III miejsce Turniej Motoryzacyjny
  III miejsce Turniej Motoryzacyjny
 • Turniej Motoryzacyjny - eliminacje powiatowe 2019
  Turniej Motoryzacyjny – eliminacje powiatowe 2019