Działania "Alkohol i narkotyki" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania "Alkohol i narkotyki"

badanie_stanu_trzexwosciW celu poprawa bezpieczeństwa na drogach podległych Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie w dniu 08 grudnia 2014r. przeprowadzono działania „Alkohol i narkotyki”.
Ich głównym celem było:

- eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz kierujących znajdujących się pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu,

- eliminowanie z ruchu nietrzeźwych pieszych stwarzających realne niebezpieczeństwo spowodowania zdarzenia drogowego,

- reagowanie na inne wykroczenia drogowe będące przyczynami zdarzeń drogowych,

- ujawnianie i represjonowanie wykroczeń polegających na kierowaniu pojazdami bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niekorzystania z urządzeń bezpieczeństwa do przewozu dzieci.

Powyższe działania przeprowadzono w formie posterunków kontrolnych, które zlokalizowano na najbardziej zagrożonych odcinkach dróg. Czynności kontrolne realizowane były przede wszystkim z wykorzystaniem taktyki tzw. „szybkich testów”. Kontrole przeprowadzano w formie statycznej, co zwiększyło skuteczność ujawniania przypadków kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu. Czynności kontrolne zostały także ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie wykroczeń polegających na kierowaniu pojazdami przez kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niekorzystaniu z urządzeń bezpieczeństwa do przewozu dzieci (fotelików i siedzisk). W celu ograniczenia zdarzeń drogowych, w których kierujący znajdowali się po alkoholu utworzono również patrole rajdujące w terenach wiejskich, gdzie dochodzi do takich zdarzeń. Podczas działań policjanci przebadali 1235 osób! Niestety wśród nich trafiły się 3, które jechały na podwójnym gazie. Jak widać, nowe metody badań pozwalają na skontrolowanie znacznej liczby kierujących pojazdami, niestety mamy świadomość, że takich działań nie jesteśmy w stanie przeprowadzać codziennie i 24 godziny na dobę, dlatego apelujemy do Państwa rozsądku i obywatelskiej postawy! Reagujmy, kiedy widzimy nietrzeźwego za „kółkiem”!, reagujmy, gdy ktoś po alkoholu chce wsiąść do samochodu i odjechać! Nie bądźmy obojętni, bo ten nietrzeźwy może zabić nie tylko siebie, ale kogoś z naszej rodziny... Nie obarczajmy się winą i nie bądźmy współudziałowcem tragedii...Reagujmy!

 

kontrola_drogowa