Działania Długi sierpniowy weekend - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania Długi sierpniowy weekend

kontrole_lato_policjaniTrwają działania związane z kolejnym długim weekendem. Policjanci sprawdzają czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracają na ich stan trzeźwości. Dzięki swej czujności i zaangażowaniu w ciągu ostatnich dwóch dni akcji funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu siedmiu nietrzeźwych użytkowników dróg.

Od 14 do 18 sierpnia br. potrwają działania „Długi sierpniowy weekend”. Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką się poruszają, sprawdzają stan techniczny pojazdów i czy użytkownicy samochodów korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Pomimo naszych apeli już w ciągu pierwszych dwóch dni akcji funkcjonariusze zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 45-latek z Lubasza, który na głównej ulicy swojej rodzinnej miejscowości kierował rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Taki stan rzeczy spowodował, że policjanci zintensyfikowali jeszcze bardziej prowadzone działania pod kątem ujawniania i eliminowania z ruchu nietrzeźwych jego uczestników. Będą również wyciągać surowe konsekwencje wobec osób, które lekceważą podstawowe normy prawne w zakresie kierowania pojazdami.