Apelujemy o rozwagę na drodze! - Działania - KPP Czarnków

Działania

Apelujemy o rozwagę na drodze!

kontrola_drogowa_latoPrzed nami kolejny długi weekend. Podczas tych kilku dni wolnego można spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednakże bezpieczeństwo na drogach w tym czasie w głównej mierze zależeć będzie od samych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o rozwagę.

 

W czasie sierpniowego świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci z drogówki. Należy zatem spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. Będą poruszać się zarówno radiowozami oznakowanymi, jak i nieoznakowanymi.

Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Wzmożone kontrole policyjne mają nam tylko przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. Do zachowań, które są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych i których należałoby się najbardziej wystrzegać, zaliczyć należy rozwijanie nadmiernych prędkości, często niedostosowanych do warunków panujących na drodze, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.

Apelujemy do wszystkich kierowców aut o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku na drogach, a przede wszystkim o niewsiadanie za kółko nawet po niewielkiej ilości alkoholu.

Apelujemy także do motocyklistów o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę. Niech nadmierna prędkość i brawura nie staną się przyczyną kolejnej tragedii.