Podsumowanie długiego weekendu majowego - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie długiego weekendu majowego

kotrola_drogowaPolicjanci podsumowali wolne majowe dni na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Ogólnie na drogach zatrzymano 9 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch zakazem sądowym i obsługiwano 16 kolizji drogowych. Obyło się bez wypadków.

 

 

Od wtorku 30 kwietnia do wczoraj policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na drogach miast i wsi naszego powiatu, zwłaszcza na trasach wylotowych i wlotowych do większych miejscowości. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W efekcie tych działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego i nikt nie został ranny. Natomiast policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców, 5 kierujących pojazdami mechanicznymi i 4 rowerzystów, w tym dwóch z zakazem sądowym. Obsługiwali też 16 kolizji.

Długi weekend majowy już się zakończył, jednak o bezpieczeństwie na drodze warto pamiętać na co dzień, a nie tylko od święta, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności.