Podsumowanie świątecznego weekendu - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie świątecznego weekendu

kontrole_zimaW ciągu tegorocznego świątecznego weekendu w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim było umiarkowanie spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, natomiast obsługiwali dwie kolizje drogowe, których sprawcami okazali się nietrzeźwi kierowcy. Oprócz tego udaremnili jazdę jeszcze pięciu osobom, które kierowały po alkoholu.

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców okolicznych miejscowości oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. Podczas kontroli ich uwadze nie uchodził również stan techniczny pojazdów.

W efekcie tych działań na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego i nikt nie został ranny. W pierwszy dzień świąt policjanci obsługiwali jedynie dwie niegroźne kolizje, których sprawcy byli pijani. Do pierwszego zdarzenia doszło przed 18-stą na skrzyżowaniu dróg Trzcianka – Jędrzejewo. 58-latek kierujący golfem mając ponad 2 i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu zderzył się z wymijanym renaultem. Natomiast po 22-ej w Górze nad Notecią 28-latek kierujący bmw przy zawartości prawie dwóch promili alkoholu doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolnieni do swoich domów.

Oprócz tego funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę jeszcze pięciu nietrzeźwym mężczyznom. Wśród nich znalazł się 44-latek, który dodatkowo kierował rowerem posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci odnotowali również kilkanaście interwencji. Do większości z nich doszło w prywatnych domach. Wiązały się one z nieporozumieniami rodzinnymi.