Podsumowanie długiego weekendu - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie długiego weekendu

radiowoz_bokSześciu nietrzeźwych kierowców, plus jeden z zakazem sądowym, pięć kolizji drogowych i trzy osoby posiadające narkotyki to bilans długiego weekendu listopadowego w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

 

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego brali udział w zabezpieczeniu długiego weekendu listopadowego, związanego z przypadającym na piątek, Świętem Niepodległości. Pod względem bezpieczeństwa na drogach nie było tak źle, choć nadal niektóre wyniki dają powody do niepokoju.

W dalszym ciągu znaczna część kierowców jeździ ze zbyt zawrotną prędkością, co skutkuje zdarzeniami drogowymi. Wielu jest też takich, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Tylko od piątku do niedzieli funkcjonariusze z naszego powiatu zatrzymali sześć takich osób - dwie z nich były dodatkowo sprawcami kolizji. W ręce policjantów wpadł również kierowca posiadający sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Oprócz tego mundurowi zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy posiadali marihuanę. Łącznie zabezpieczono 13 porcji tego narkotyku.

Pod kątem ładu i porządku publicznego na terenie naszego powiatu było raczej spokojnie. Policjanci oprócz kilku interwencji, z którymi szybko się uporali, nie odnotowali poważniejszych zakłóceń w miejscach publicznych.