Podsumowanie wakacji - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie wakacji

kontrole__wrdOd lipca do sierpnia na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego doszło do 18 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 22 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących. Z przykrością trzeba stwierdzić, że część kierowców nie zastosowała się do policyjnych apeli.

Jak co roku podczas wakacji policjanci z drogówki prowadzili działania prewencyjno-represyjne. Wszystko po to, by osoby wracające z wypoczynku bezpiecznie dotarły do domu. Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach i czy użytkownicy samochodów korzystają z pasów bezpieczeństwa. Szczególnie surowo traktowali osoby, które poruszały się pojazdami z nadmierną prędkością. Policjanci przypominali również kierowcom i pieszym podstawowe przepisy ruchu drogowego.    

Pomimo naszych apeli już początek wakacji przyniósł znaczne pogorszenie stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Tylko w lipcu odnotowaliśmy aż 11 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych. Główną przyczyną tych zdarzeń były: brawura i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Taki stan rzeczy spowodował, że policjanci zintensyfikowali jeszcze bardziej prowadzone działania i wyciągali surowsze konsekwencje wobec osób, które lekceważyły podstawowe normy prawne w zakresie kierowania pojazdami, potęgujące stopień zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. I tak w sierpniu doszło już tylko do 7 wypadków drogowych bez ofiar śmiertelnych, w których rannych zostało 7 osób.

Podczas wakacji policjanci zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących i 4 kierowców po użyciu alkoholu.