Podsumowanie długiego weekendu majowego - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie długiego weekendu majowego

kotrola_drogowaPolicjanci z czarnkowskiej komendy podsumowali działania prowadzone w związku z długim weekendem majowym. Na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Nie obyło się jednak bez kolizji, których funkcjonariusze obsługiwali pięć. Policjanci udaremnili również jazdę pięciu nietrzeźwym kierowcom.

Dla większości Polaków długi weekend majowy to okazja do odpoczynku. Jednak dla policjantów, szczególnie tych z ruchu drogowego, to czas wytężonej pracy. Przez ostatnie pięć dni czarnkowscy stróże prawa przeprowadzali wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Z kolei odnotowano pięć niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali pięć osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu. Rekordzista, 47-letni mieszkaniec gminy Wieleń, miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto kierował samochodem pomimo tego, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pozostali kierowcy nie mieli wcale mniej alkoholu w organizmie. Wartości te były bardzo zbliżone. W Połajewku funkcjonariusze udaremnili jazdę 25-latkowi, który kierował samochodem mając 2,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i poruszał się z prędkością 158 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 70 km/h. W ręce policjantów wpadł również mężczyzna, który z rekordową prędkością – 161 km/h, jechał samochodem w terenie zabudowanym.

1
2

Z poważniejszych spraw kryminalnych odnotowano kradzież samochodu osobowego w Lubaszu i dwa pożary budynków mieszkalnych. Na chwilę obecną policjanci ustalają okoliczności tych zdarzeń. Ponadto funkcjonariusze cztery razy interweniowali w miejscach publicznych i osiem razy w prywatnych domach.