Walentynkowa akcja czarnkowskiej drogówki - Działania - KPP Czarnków

Działania

Walentynkowa akcja czarnkowskiej drogówki

1aDziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy wspólnie z przedszkolakami przeprowadzili działania „Walentynki”. Ta dość nietypowana akcja okazała się bardzo miła i słodka przede wszystkim dla kierowców poruszających się po ulicach Czarnkowa.

 

Głównym celem przeprowadzonej akcji było zwiększenie poprzez zabawę świadomości kierowców niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości na obszarach zabudowanych, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych. W trakcie działań kontrolowani kierowcy unikali mandatów, a za poprawną jazdę otrzymywali od dzieci walentynkowe lizaki. Czerwone i słodkie serduszka przypominały obdarowanym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Działania rozpoczęły się punktualnie o 10.00. Nietypowe patrole można było spotkać na ulicy Poznańskiej i Wronieckiej. Zatrzymywani kierowcy nie ukrywali zaskoczenia, lecz po wyjaśnieniu powodu kontroli uśmiechali się, a po  otrzymaniu słodkiego lizaka ruszali w dalszą drogę.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom oraz ich opiekunom za współpracę i liczymy na wsparcie przy okazji kolejnych działań.

 

1
2
3
5