Działania Mikołajki - Działania - KPP Czarnków

Działania

Działania Mikołajki

1aJak co roku, w okresie przedświątecznym, policjanci z czarnkowskiej drogówki przeprowadzili działania „Mikołajki”. Tradycją stało się, że biorą w nich udział również dzieci z miejscowych przedszkoli. Są to działania profilaktyczno-edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości kierowców przekraczających dopuszczalne prędkości.

 

Każda okazja jest dobra, aby przypomnieć użytkownikom czterech kółek, że najmłodsi są również aktywnymi uczestnikami ruchu. Zbliżające się święta bożonarodzeniowe i zwiększony w tym okresie ruch pojazdów są jak najbardziej odpowiednim momentem do przeprowadzenia działań prewencyjnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy od kilku lat robią to w bardzo nietypowy, ale jakże sympatyczny sposób. W wytypowanych miejscach na głównych ulicach Czarnkowa w pobliżu placówek oświatowych wspólnie z przedszkolakami przeprowadzają kontrole drogowe. Działania ukierunkowane są na ujawnianie kierowców nie stosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości, jazdy bez zapiętych pasów oraz przewożenia dzieci bez wymaganych fotelików.

Wyjątkowość tej akcji polega nie tylko na tym, że uczestniczą w niej maluchy, ale również to, że kierowcy popełniający wykroczenia nie są przez policjantów karani, natomiast kierowcy jadący prawidłowo otrzymują od dzieci nagrodę – czekoladowego mikołajka, stąd nazwa akcji.

Tegoroczne „Mikołajki” odbyły się wczoraj. Nietypowe patrole w godzinach między 10.00, a 11.00 można było spotkać na ul. Wronieckiej w Czarnkowie. Pomimo panującego na dworze siarczystego mrozu dzieci dzielnie wywiązywały się ze swojego zadania. Natomiast kierujący z ogromną radością i zaskoczeniem reagowali na wręczane przez nich słodkie niespodzianki.

W ciągu godziny przeprowadzono kilkanaście kontroli. Żadna nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości. Wszyscy sprawdzani kierowcy mieli zapięte pasy i jechali z odpowiednią prędkością.

Po raz kolejny dziękujemy przedszkolakom, ich opiekunkom, także Dyrekcji przedszkola, która wyraziła zgodę na wzięcie udziału dzieci w działaniach.

 

5

4
2
3

 

6
7