Podsumowano działania Zero tolerancji - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowano działania Zero tolerancji

zero_tolerancjiPolicjanci z czarnkowskiej komendy posumowali trzydniowe działania kontrolno-profilaktyczne pod nazwą „Zero tolerancji”. W działaniach uczestniczyło dwunastu policjantów wydziału ruchu drogowego, kilku policjantów wydziału prewencji i jeden strażnik miejski. Wyniki pracy tej niewielkiej grupy funkcjonariuszy są oszałamiające!

 

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących pojazdami jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, dlatego zmniejszenie tego zagrożenia było jednym z priorytetów działań prowadzonych w dniach od 27 do 29 kwietnia br. Pomimo, że informowaliśmy o przeprowadzeniu działań „Zero tolerancji” nie brakło osób, które lekceważyły podstawowe przepisy w zakresie kierowania pojazdami. Brawura i lekkomyślność niektórych kierujących była porażająca, jak np. mężczyzny, który poruszał się motocyklem z prędkością  197 km/h. W takim przypadkach nie ma mowy o jakiejkolwiek tolerancji!

W wyniku działań policjanci skontrolowali 107 pojazdów, nałożyli 90 mandatów karnych, z czego 65 za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

 

kontrola

 

W ciągu trzech dni działań na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego było bezpieczniej niż zwykle. Nie odnotowano bowiem żadnego wypadku drogowego. Doszło tylko do dwóch niegroźnych kolizji. Kolejne działania już wkrótce!