Zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających przepisów drogowych - Działania - KPP Czarnków

Działania

Zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających przepisów drogowych

kontrola_drogowa_2W ciągu najbliższych trzech dni, łącznie z dniem dzisiejszym, policjanci ruchu drogowego z całej Wielkopolski prowadzić będą wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne pod nazwą „Zero tolerancji”. W działaniach tych wezmą udział również policjanci z czarnkowskiej komendy, którzy uważnie będą kontrolować kierujących pojazdami na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

 

Działań kontrolo-profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego nigdy za wiele. Nie brakuje bowiem osób, które lekceważą podstawowe normy prawne w zakresie kierowania pojazdami. Pomimo, że liczba wypadków drogowych spadła to nadal wskaźnik ofiar zabitych na 100 wypadków drogowych w Polsce należy do największych w krajach Unii Europejskiej.

Główną przyczyną zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących pojazdami jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, dlatego zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z priorytetów zadań Policji.

W trakcie prowadzonych działań w dniach od 27 do 29 kwietnia br. policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących pojazdami ograniczeń prędkości. W przypadku ujawnienia powyższego wykroczenia będą wyciągać surowe konsekwencje. Ponadto funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz używanie pasów bezpieczeństwa przez osoby poruszające się samochodami.