Słodka niespodzianka czarnkowskiej drogówki - Działania - KPP Czarnków

Działania

Słodka niespodzianka czarnkowskiej drogówki

wrd1aW minioną środę policjanci z czarnkowskiej drogówki wyszli na ulice wspólnie z przedszkolakami. Dość nietypowana akcja, lecz bardzo miła i słodka przede wszystkim dla kierowców poruszających się po czarnkowskich drogach.

Po raz kolejny Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wspólnie z dziećmi z przedszkola nr 1 w Czarnkowie akcję „walentynkową”. Głównym celem przeprowadzonej akcji było zwiększenie świadomości poprzez zabawę kierujących pojazdami przekraczających dopuszczalne prędkości na obszarach zabudowanych. W trakcie działań kontrolowani kierujący unikali mandatów, a za poprawną jazdę otrzymywali walentynkowe lizaki. Czerwone i słodkie serduszka przypominały obdarowanym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Zatrzymywani kierowcy w pierwszej chwili byli zaskoczeni, lecz po wyjaśnieniu powodu zatrzymania uśmiechali się. Po  otrzymaniu słodkiego lizaka ruszali w dalszą drogę.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom z ,,czarnkowskiej 1” oraz Paniom Wychowawczyniom za współpracę i liczymy na wsparcie przy okazji kolejnych działań.

 

 

wrd2
wrd3