Bezpieczna droga do szkoły - Działania - KPP Czarnków

Działania

Bezpieczna droga do szkoły

Dziś rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki. Wszystko po to, by zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczną drogę do szkoły. Jak co roku we wrześniu zajmiemy się także edukacją najmłodszych.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego czarnkowskiej komendy na terenie całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w dniach od 2 do 6 września br. przeprowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. Policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż karać" do szkół zostaną skierowani policjanci, których zadaniem będzie wdrożenie dzieci i młodzieży do przestrzegania zasad, gwarantujących im bezpieczeństwo w domu, na ulicy i w szkole.

KGP/Karolina Górzna-Kustra