Podsumowanie działań ,,NURD" - Działania - KPP Czarnków

Działania

Podsumowanie działań ,,NURD"

Policjanci w dniach od 01 do 02 sierpnia br. przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „NURD”. Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Podczas działań mundurowi ujawnili łącznie 44 wykroczenia dotyczące nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Przez dwa dni policjanci z czarnkowskiej drogówki prowadzili działania „NURD” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze dyscyplinowali zarówno kierujących pojazdami silnikowymi, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się by ustąpić pierwszeństwo pieszym, ale też samych pieszych, którzy przechodzili jezdnię w miejscach niedozwolonych lub pokonywali przejście na czerwonym świetle.

Stróże prawa w trakcie prowadzonych działań ujawnili 44 wykroczenia, w tym 6 popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych i 38 popełnionych przez pieszych. Mundurowi skontrolowali 31 pojazdów, sprawdzili stan trzeźwości 31 kierowców, zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne.

Ponadto funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu drogowego, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Karolina Górzna-Kustra