,,Prędkość" pod kontrolą - Działania - KPP Czarnków

Działania

,,Prędkość" pod kontrolą

Czarnkowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony piątek mundurowi, na terenie całego powiatu, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, 31 maja br., przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W ciągu trwającej akcji mundurowi skontrolowali łącznie 19 pojazdów, których kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci ujawnili 18 wykroczeń, w tym 16 za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

Karolina Górzna-Kustra